LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie > Sukcesy sportowe > Nasze sukcesy sportowe 2008

Godło Polski
  • (22) 834-21-57 centrala
  • (22) 834-40-22 centrala
  • (22) 834-06-87 centrala
  • (22) 834-86-58 sekretariat dyrektora

Utworzone: 22-03-10 Autor: Administrator

Nasze sukcesy sportowe 2008


W 2008 roku uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 50 im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie osiągnęli bardzo dużo dobrych wyników na arenach sportowych regionu, kraju, a nawet całego świata. Poparte treningami przygotowania oraz żmudna praca trenerów  i zawodników zaowocowała wieloma pięknymi sukcesami. Oto, jak przedstawiają się sukcesy młodych sportowców z LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego:

 

SZERMIERKA

W tej dziedzinie warto odnotować sukcesy naszych szpadzistów:

Natalia Królak

−Mistrzostwa Europy Juniorów (20 lat) - kwalifikacja,

−Puchar Świata Młodzieżowców (Warszawa) - 5 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Juniorów (20 lat) - 3 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 24 miejsce,

−Puchar Polski Seniorów (Krosno) - 8 miejsce,

−Puchar Polski Juniorów - 6 miejsce,

Anna Pietrzak

−Puchar Świata Juniorów - 15 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Juniorów  - 9 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 22 miejsce,

−Puchar Polski Seniorów - 11 miejsce,

−Puchar Polski Młodzieżowców - 2 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 3 miejsce (drużynowo),

Sylwia Skorupka

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 12 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 40 miejsce,

−Puchar Polski Juniorów - 8 miejsce,

−Puchar Polski Seniorów - 20 miejsce,

Aleksandra Skorupka

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 30 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 14 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 8 miejsce (drużynowo),

−Puchar Polski Juniorów - 32 miejsce,

−Puchar Polski Seniorów - 26 miejsce,

Monika Piekarska

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 38 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 28 miejsce,

−Puchar Polski Juniorów - 9 miejsce,

−Puchar Polski Seniorów - 42 miejsce,

Sylwia Lewandowska

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 43 miejsce,

−Puchar Polski Juniorów - 5 miejsce,

−Puchar Polski Seniorów - 45 miejsce,

Andrzej Pacek

−Mistrzostwa Polski Juniorów (20 lat) - 14 miejsce,

−Puchar Polski Juniorów - 7 miejsce,

−Puchar Polski Seniorów - 12 miejsce,

Seweryn Brzozowski

−Puchar Europy (17 lat) - 11 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (17 lat) - 3 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - 3 miejsce (drużynowo),

−Puchar Polski Juniorów Młodszych (17 lat) - 3 miejsce,

−Puchar Polski Juniorów - 16 miejsce.

 

Olbrzymie tradycje ma również blok szpadzistów:

Martyna Wątora

−Mistrzostwa Europy Kadetów - 2 miejsce (drużynowo),

−Mistrzostwa Europy Kadetów - 24 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Młodzieżowców - 4 miejsce (drużynowo),

Mariusz Wróbel

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce (drużynowo),

−Mistrzostwa Europy Kadetów - 22 miejsce,

−Mistrzostwa Europy Kadetów - 5 miejsce (drużynowo),

−Mistrzostwa Polski Seniorów -  4 miejsce (drużynowo),

Paweł Węgliński

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce (drużynowo),

Marta Stefańska

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 5 miejsce (drużynowo),

Marta Kownacka

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 5 miejsce (drużynowo),

Marcin Kościelniakowski

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 5 miejsce (drużynowo).

 

Nadzieją polskiego sportu są również nasi floreciści:

Mateusz Ulanowski

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 3 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce (drużynowo),

Krzysztof Czerwiński

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce (drużynowo),

Michał Tyczyński

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce (drużynowo),

Kamil Szamański

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce (drużynowo),

Antoni Barczuk

−Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - 3 miejsce,

−Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - 1 miejsce (drużynowo),

−Puchar Świata Juniorów (Londyn) - 2 miejsce,

−Puchar Świata Juniorów (Viana Do Castello) - 3 miejsce,

−Mistrzostwa Świata Juniorów (Acireale) - 7 miejsce (drużynowo),

Aleksandra Breś

−Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - 3 miejsce (drużynowo),

Bartosz Łukowski

−Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Juniorów - 1 miejsce (drużynowo),

−Mistrzostwa Świata Juniorów (Acireale) - 7 miejsce (drużynowo),

−Puchar Świata Juniorów (Bratysława) - 8 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 4 miejsce (drużynowo).

 

SPORTY WALKI

Nasi uczniowie uzyskują bardzo dobre wyniki w wielu dyscyplinach sportów walki. Oto najważniejsze z  osiągnięć w dziedzinie kick - boxingu:

Daniel Wojciewski

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 1 miejsce.

 

Tak natomiast prezentują się wyniki uzyskane przez naszych sportowców w zapasach:

Mateusz Fafiński

−Puchar Polski Kadetów - 3 miejsce,

Damian Stachelek

−Puchar Polski Kadetów - 3 miejsce,

Aleksandra Lewińska

−Puchar Polski Juniorów Młodszych - 3 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 5 miejsce.

 

Z kolei w judo możemy pochwalić się następującymi rezultatami:

Łukasz Kiełbasiński

−Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych - 3 miejsce,

−Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 1 miejsce,

−Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny - 1 miejsce,

Przemysław Birke

−Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 3 miejsce,

−Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny - 2 miejsce,

Piotr Karolkowski

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 3 miejsce,

Paweł Wacikowski

−Warsaw Judo Open - 3 miejsce,

−Mistrzostwa Mazowsza - 1 miejsce,

−Międzynarodowe Mistrzostwa Czech - 3 miejsce.

 

Mamy także utalentowanych bokserów:

Piotr Sienkiewicz

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 1 miejsce,

Maciej Jarczyński

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 3 miejsce.

 

Bardzo prężnie rozwija się również grupa sportowców trenujących taekwondo. W 2008 roku sportowcy ci zdobyli następujące wyróżnienia i nagrody:

Rafał Bieniak

−Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - 2 miejsce,

Kamil Kołodziejczyk

−Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - 2 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 3 miejsce,

−Otwarte Mistrzostwa Austrii - 3 miejsce,

Katarzyna Wieczorek

−Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - 3 miejsce,

−Otwarte Mistrzostwa Niemiec - 5 miejsce,

−Otwarte Mistrzostwa Danii - 5 miejsce,

Aleksandra Anisiewicz

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 1 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 2 miejsce,

Martyna Kotowska

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce,

Emilia Dąbrowska

−Mistrzostwa Świata Juniorów - 2 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce,

−Mistrzostwa Polski Seniorów - 2 miejsce,

Bartosz Kamiński

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce,

Adam Filipek

−Mistrzostwa Polski Juniorów - 3 miejsce,

Sebastian Marszałek

−Mistrzostwa Polski Juniorów - miejsca 5-8.

 

Odrębną grupę stanowią zawodnicy trenujący taekwondo ITF. W minionym roku zanotowali oni następujące wyniki:

Tomasz Pelc

−Puchar Świata Juniorów (Riva Del Garda) - 1 miejsce (układy),

−Puchar Świata Juniorów (Riva Del Garda) - 2 miejsce (walki).

 

SPORTY WODNE

Rok 2008 był również dobry dla reprezentantów dyscyplin związanych ze sportami wodnymi. Dobre wyniki zanotowali m.in. wioślarze:

Jakub Skolimowski

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 4 miejsce,

   −Długodystansowe Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce,

Jan Skolimowski

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 4 miejsce,

   −Sebastian Kubicki

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce (2000m.),

   −Mistrzostwa Mazowsza Juniorów - 1 miejsce (2000m.),

 

Możemy pochwalić się też zdobytym medalem w Mistrzostwach Polski Seniorów w piłce wodnej:

Piotr Biadroń

   −Mistrzostwa Polski Seniorów - 3  miejsce,

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 5 miejsce,

 

Wysokie notowania mają w rozgrywkach juniorskich także nasi reprezentanci w kajakarstwie:

Rafał Ochnio

   −Mistrzostwa Polski Juniorów -  5 miejsce (K-4, 500m.),

   −Mistrzostwa Polski Juniorów -  5 miejsce (K-4, 1000m.),

   −Mistrzostwa Polski Juniorów -  5 miejsce (K-2, 5000m.),

 

W narciarstwie wodnym zdobyliśmy medal Mistrzostw Europy:

Jan Galinowski

   −Mistrzostwa Europy Juniorów - 2 miejsce

 

Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia naszych uczniów w pływaniu:

Karolina Szczepaniak

   −Igrzyska Olimpijskie (Pekin) - 15 miejsce (sztafeta 4´200m. dow.),

  −Młodzieżowe Mistrzostwa Świata (Meksyk) - 5 miejsce (400m. zm.),

  −Mistrzostwa Europy Juniorów (Belgrad) - 4 miejsce (400m. zm.),

                                                                    6 miejsce (200m. dow.),

  −Mistrzostwa Polski Seniorów (Ostrowiec) - 2 miejsce (800m. dow.),

  −Mistrzostwa Polski Seniorów (Ostrowiec) - 3 miejsce (200m. dow.),

  −Mistrzostwa Polski rocznik 1992 (Zamość) - 1 miejsce (200m. zm.),

                                                                      - 1 miejsce (400m. zm.),

                                                                                  - 1 miejsce (200m. dow.),

                                                                      - 1 miejsce (400m. dow.),

                                                                      - 1 miejsce (800m. dow.),

Piotr Misiak

  −Mistrzostwa Polski 16 lat (Dębica) - 2 miejsce (400m. zm.),

Tomasz Domżała

  −Mistrzostwa Polski 16 lat (Dębica) - 4 miejsce (50m. dow.),

Marek Stokarski

  −Mistrzostwa Polski 16 lat (Dębica) - 6 miejsce (1500m. dow.),

Aleksandra Rudnik

  −Mistrzostwa Polski 16 lat (Dębica) - 6 miejsce (50m. mot.).

                                  

LEKKA ATLETYKA 

W lekkiej atletyce zanotowaliśmy w minionym roku olbrzymi progres wyników. Oto,  jak prezentują się zdobycze w dyscyplinach lekkoatletycznych kobiet:

Kamila Nowak

   −Mistrzostwa Świata Juniorów (Bydgoszcz) - 12 miejsce,

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 1 miejsce (400m.),

   −Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - 1 miejsce (200m.),

   −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 2 miejsce (400m.),

Zuzanna Leszczyńska

   −Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów - 3 miejsce (skok wzwyż),

Izabela Zawadzka

   −Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów - 4 miejsce (skok wzwyż),

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 4 miejsce (7-bój),

Marlena Maj

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 7 miejsce (7-bój),

Mariola Ślusarczyk

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 3 miejsce (2000m./przeszk.),

Anna Waligórska

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 5 miejsce (400m. ppł.),

Marta Sęk

   −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 9 miejsce (400m. ppł.),

Joanna Grabarczyk

   −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 10 miejsce (200m.),

                                                           - 12 miejsce (100m.).

 

      Tak natomiast prezentują się ubiegłoroczne wyniki lekkoatletyczne mężczyzn:

Przemysław Krawczak – pchnięcie kulą

   −Mistrzostwa Świata Juniorów (Bydgoszcz) - 4 miejsce,

   −Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów - 1 miejsce,

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 1 miejsce,

Damian Walkowski – rzut dyskiem

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce,

Norbert Rauhut – rzut młotem

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 4 miejsce,

Maurycy Kuczyński – rzut młotem

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 8 miejsce,

   −Mistrzostwa Mazowsza - 2 miejsce,

   −Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce,

Andrzej Mika – rzut młotem

   −Mistrzostwa Mazowsza Juniorów - 3 miejsce,

   −Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów - 3 miejsce,

Bartosz Rożnowski

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 5 miejsce (400m. ppł.),

Piotr Oganiaczyk

   −Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów - 1 miejsce (60m.),

   −Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów - 2 miejsce (200m.),

Artur Sołtysiński

   −Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych - 1 miejsce (60m.),

Filip Niegowski - skok o tyczce

   −Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów - 3 miejsce,

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 4 miejsce,

Michał Rosiński - pchnięcie kulą

   −Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów - 4 miejsce,

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 11 miejsce,

Michał Jeliński

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 8 miejsce (10-bój),

Marcin Pastuszko - rzut młotem

   −Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów - 1 miejsce,

   −Mistrzostwa Mazowsza Juniorów Młodszych - 1 miejsce,

   −Mistrzostwa Warszawy Juniorów Młodszych - 1 miejsce,

  −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 2 miejsce,

Bartłomiej Nałęcz - rzut oszczepem

  −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 2 miejsce,

Łukasz Grzeszczuk - rzut oszczepem

   −Akademickie Mistrzostwa Polski Juniorów - 3 miejsce,

   −Mistrzostwa Polski Juniorów - 12 miejsce,

Piotr Grzeszczuk - rzut oszczepem

   −Mistrzostwa Mazowsza Juniorów Młodszych - 2 miejsce,

   −Mistrzostwa Warszawy Juniorów Młodszych - 2 miejsce,

Igor Tylman

   −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 1 miejsce (8-bój),

   −Halowe Wielobojowe Mistrzostwa polski Juniorów Młodszych - 3 miejsce,

Paweł Wiesiołek

   −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 5 miejsce (8-bój),

   −Halowe Wielobojowe Mistrzostwa polski Juniorów Młodszych - 1 miejsce,

Damian Tarnowski - skok o tyczce

   −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 9 miejsce,

Maciej Żukiewicz

   −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 4 miejsce (400m.),

                                                           - 4 miejsce (4´100m.),                                          

                                                           - 7 miejsce (4´400m.),     

   −Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych- 4 miejsce (200m.),

Filip Świderek

   −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 4 miejsce (4´100m.),           

Patryk Sołtys

   −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 4 miejsce (4´100m.),           

                                                           - 7 miejsce (4´400m.),     

Rafał Wiszniewski

   −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 5 miejsce (110m. ppł.),

                                                           - 4 miejsce (4´100m.),                         

   −Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych- 5 miejsce (60m. ppł.),

Adam Kropidłowski

   −Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych- 4 miejsce (pchnięcie kulą),

Bartosz Wojda

   −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 7 miejsce (4´400m.),     

Marek Jakimowicz

   −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 7 miejsce (4´400m.),     

Artur Kaźmierczuk - skok wzwyż

   −Mistrzostwa Mazowsza Juniorów Młodszych - 9 miejsce,

Maciej Wysoki - skok w dal

   −Mistrzostwa Mazowsza Juniorów Młodszych - 8 miejsce,

Łukasz Mickiewicz - skok w dal

   −Mistrzostwa Mazowsza Juniorów Młodszych - 11 miejsce,

Patryk Aid

   −Mistrzostwa Mazowsza Juniorów Młodszych - 1 miejsce (2000m. prz.),

                                                                                                - 1 miejsce (1500m.),

   −Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży  - 18 miejsce (1500m.).

Zamknij Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.