LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Warszawie > 2011

Godło Polski
 • (22) 834-21-57 centrala
 • (22) 834-40-22 centrala
 • (22) 834-06-87 centrala
 • (22) 834-86-58 sekretariat dyrektora

Utworzone: 31-05-11 Autor: LIX Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego nr 50

2011

 

   

   

   

 

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA KADETÓW W ZAPASACH W STYLU KLASYCZNYM

W pierwszy weekend listopada(4-5. 11. 2011) w Centrum Rekreacyjno – Sportowym przy ul. Lindego 20 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Kadetów w Zapasach w Stylu Klasycznym.  Udział w nich wzięło 54 zawodników wywodzących się z 5 klubów – SSA Legia 1926 Warszawa, GKS Cartusia Kartuzy, MLUKS Orlik Wierzbica, AKS Piotrków Trybunalski, MKS Cement-Gryf Chełm. Patronat nad zawodami objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej, Polski Związek Zapaśniczy, Urząd Dzielnicy Bielany Miasta Stołecznego Warszawy, Centrum Rekreacyjno – Sportowe Miasta Stołecznego Warszawy w Dzielnicy Bielany, Zespół Szkół Sportowych nr 50 w Warszawie, Uczniowski Klub Sportowy „Kusy” z Warszawy, Uczniowski Klub Sportowy „Targówek” Warszawa.

SSA Legię 1926 Warszawę reprezentowało jedenastu uczniów z ZSS nr 50 w Warszawie, zajmując w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce. Zawodnicy Legii na Mistrzostwach Polski wygrali 24 walki i zdobyli łącznie 174 punkty techniczne.

Legioniści wystąpili w składzie: Emil Gwiazda, Mariusz Grabowski, Andrzej Rzepka, Kajetan Rycerski, Paweł Wojciechowski, Szymon Gwiazda, Daniel Stępień, Piotr Ołówko, Adrian Mikołajczyk, Sebastian Gwiazda  i Patryk Boniecki.

Całemu teamowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

   

                                                                                  Autor tekstu: Magdalena Kiliś, Marta Rzeczkowska

MISTRZOSTWA DZIELNICY BIELAN W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

12 października 2011 roku odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w indywidualnych biegach przełajowych Szkół Podstawowych, Gimnazjlanych i Ponadgimnazjalnych.

Zarówno uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 79, jak też i uczniowie LIX Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego spisali się na medal. Zajęli oni pierwsze miejsca w klasyfikacji drużynowej.

19 października 2011 roku miały miejsce Mistrzostwa Dzielnicy Bielany w sztafetowych biegach przełajowych Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

Nasi uczniowie znowu pokazali, na co ich stać, zajmując wysokie miejsca na podium.

Dziewczęta z Gimnazjum nr 79 zajęły pierwsze, a chłopcy drugie miejsce.

Gratulujemy smiley!

 

Autor tekstu: Magdalena Kiliś, Marta Rzeczkowska

AKADEMIA TALENTÓW DALKII

Dalkia, to najważniejszy prywatny operator sieci ciepłowniczych w Polsce, którego technologia opieras ię na odnawialnych źródłach energii.

Firma ta zorganizowała w tym roku po raz trzeci Akademię Talentów. Co to takiego? Akademia Talentów Dalkii, to program edukacyjny skierowany do utalenotwanych sportowo młodych ludzi w wieku 15 – 18 lat. Celem programu jest zapoznanie młodzieży ze światem biznesu i mediów.

W I edycji zorganizowanej na przełomie 2009/ 2010 roku wytypowana została uczennica ZSS nr 50 – Kamila Nowak trenująca lekką atletykę pod okiem trenera Roberta Kędziory.

Do II edycji zakwalifikowały się Joanna Banach – podopieczna trenera lekkiej atletyki Karola Radke oraz Karolina Czajkowaska szkolona przez trenera lekkiej atletyki Marka Rzepkę.

W bieżącym roku szkolnym 2011/ 2012 również mamy powody do zadowolenia. Dwójka naszych uczniów została wybrana do III edycji Akademii Talentów. Są to Małgorzata Turek trenująca pod okiem trenera szermierki przez Roberta Mrówczyńskiego oraz Partyk Adamczyk podopieczny trenera Roberta Kędziory.

Liczymy na podobne rezultaty w przyszłych edycjach Akademii Talentów, a obecnym zwycięzcom i ich trenerom gratulujemy smiley!

 

Autor tekstu: Magdalena Kiliś, Marta Rzeczkowska

XIII Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Ciechanowie 26 - 29 maja 2011

 1. Dymińska Klaudia
 2. Leśniewska Aleksandra
 3. Kupść Alicja
 4. Zahorańska Dominika
 5. Rusiniak Monika
 6. Lech Paulina
 7. Rucińska Roksana
 8. Osińska Paulina
Zamknij Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się o celach i zasadach ich wykorzystywania.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki.